Termiņš, kura laikā mēbeles saglabā skaistumu un funkcionalitāti, zināmā mērā ir atkarīgs no to ekspluatācijas apstākļiem un pareizas kopšanas. Katrs izstrādājums paredzēts noteiktam mērķim, tāpēc jebkurš priekšmets jāizmanto atbilstoši tā funkcionālajai nozīmei.
• Saņemot preci, obligāti pārbaudiet tās komplektācijas pilnīgumu un ārējās kvalitātes pazīmes. Pārbaudi rekomendējams veikt ārēji apskatot, ar mērķi atklāt redzamus defektus un iztrūkstošas furnitūras detaļas.
• Atcerieties, ka mēbeļu pieņemšana bez norādes par mēbeļu izstrādājumu iztrūkumu, kas varētu tikt konstatēts ārējās apskates laikā, pircējam liedz tiesības turpmākajā norādīt uz to. Par mēbeļu trūkumu (defektu) netiek uzskatīts tās priekšmetos esošās īpatnības, ko nosaka ražotāja stilistiskā ideja, izejas materiāli vai izejas materiālu dabiskā izcelsme, un proti: nenozīmīgas faktūras vai koka masīva toņu, koka finieru, dabīgā akmens īpatnības u.t.t.. Uz mēbeļu koka vai ar finieri pārklātu elementu virsmām ir pieļaujami defekti: zariņi līdz 15mm; māzerainums, caurumiņi, kabatiņas garumā ne vairāk kā 20mm, platumā 1,5mm, dziļumā 3mm. Kā arī par defektu nav uzskatāmas krokas uz mīksto elementu apdares materiāla, kas radušās pēc slodzes noņemšanas un izlīdzinās pēc nogludināšanas ar roku.
• Mēbeles drīkst ekspluatēt sausās un siltās telpās, kurās ir apkure un ventilācija, gaisa temperatūrā ne zemākā par +10*С un ne augstākā par +40*С un pie relatīvā gaisa mitruma 45-65%. Būtiskas novirzes no norādītajiem režīmiem var radīt ievērojamu mēbeļu lietošanas īpašību pasliktināšanos. Izvairieties no straujām temperatūras un mitruma svārstībām.
• Nav ieteicams izvietot mēbeles no dabīgā koka, finiera vai ar lakas - krāsas pārklājumu tuvāk kā 1 m attālumā no siltuma avota, kā arī tiešos saules staros, vai pieļaut sasilšanu vairāk par +70*С. Šo noteikumu pārkāpšana paātrina lakas – krāsas pārklājuma novecošanos un mēbeļu plākšņu deformāciju. Mēbeles ar laminētu virsmu vai pārklātas ar dekoratīvo PVC plēvi, nepieciešams izvietot ne tuvāk kā 15 cm attālumā no apkures iekārtām.
• Mēbeļu detaļu virsmas jāsargā no ilgstošas mitruma iedarbības, jo ilgstoša mitruma ietekme var veicināt apmaļu atlīmēšanos un detaļu uzpūšanos. Uz virsmas, kas pārklāta ar krāsu vai laku, nav pieļaujama lakas – krāsas pārklājuma šķīdinoša šķidruma nokļūšana.
• Mēbeļu detaļas un to konstruktīvie elementi ir jāsargā no mehāniskiem bojājumiem, kurus var izraisīt cietu priekšmetu iedarbība, abrazīvi pulveri, kā arī pārmērīga fiziska slodze. Cilvēka ķermeņa masu var izturēt tikai speciāli šim mērķim projektēti izstrādājumi un elementi – skapītis ar vietu sēdēšanai, kāju paliktņi, gultas u.t.t.
• Lietojot mēbeles nevajag ar pārmērīgu spēku atvērt fasādes, izvelkamās atvilktnes un citas kustīgās daļas. To pienācīgs darbs tiek nodrošināts regulēšanas ceļā. Lai izvairītos no fasādes un izvelkamo atvilktņu sašķobīšanās nav ieteicams ilgi turēt tās atvērtas. Atcerieties, pamatā fasādēs tiek izmantotas eņģes ar atvēršanās leņķi apmēram 90 grādi, mēģinājuma laikā atvērt fasādi lielākā leņķī, eņģes var salūzt. Izvairieties no netīrumu un svešķermeņu iekļūšanas mēbeļu furnitūras mehānismā.
• Bīdāmās durvis un mehānismi jāsargā no triecieniem un spējiem grūdieniem, jo tas var izraisīt ritošā mehānisma izkrišanu.
• Ieteicams jebkuru mēbeļu daļu pēc nosmērēšanas notīrīt pēc iespējas ātrāk. Ilgstoša netīrumu iedarbība būtiski paaugstina izsmērējumu, traipu rašanās iespēju un mēbeļu izstrādājumu un to daļu bojājumu. Mēbeļu kopšanai ir jāizmanto šim nolūkam paredzēti līdzekļi, atbilstoši tiem pievienotajām instrukcijām par to pielietošanas veidu un vietu. Ieteicams tīrīšanai izmantot mīkstu auduma gabaliņu, sausu vai nedaudz mitru. Pēc jebkuras tīrīšanas pabeigšanas nepieciešams noslaucīt un nosusināt visas apstrādātās detaļas. Pievērsiet uzmanību mēbeļu iekšējām daļām, pie kurām gaisa piekļuve ir ierobežota.
• Kopjot virtuves mēbeles, nedrīkst lietot līdzekļus, kuru kontakts nav pieļaujams ar pārtikas produktiem.
• Aizliegts pārvietot mēbeles piekrāmētā veidā. Pārvietošanas laikā ieteicams atbrīvot mēbeles no noņemamiem plauktiem un izvelkamām kastēm. Nav ieteicams pārvietot mēbeles "vilkšus", lai izvairītos no mehānisku bojājumu rašanās.
• Korpusa mēbeles nav ieteicams salikt un izjaukt vairāk nekā divas reizes.
• Lai izvairītos no gultas salūšanas, nav ieteicama spēcīgu vertikālu slodžu ietekme uz matraci un gultas redeļu pamatni (lēkāšana, staigāšana, nostāšanās uz kājām).
Minētās rekomendācijas ir kopīgas mēbelēm un interjera elementiem.
Zemāk minētajās rekomendācijās uzmanība tiek pievērsta dažu virsmu un materiālu ekspluatācijai un kopšanai.
• Ekspluatējot un kopjot granīta un marmora virsmas, ir jāņem vērā, ka tie ir dzīvi materiāli un par to īpatnību ir jāuzskata spēja uzsūkt šķidrumu un tāpēc pastāv izsmērējumu un traipu izveidošanās draudi. Sargājiet virsmas no ilgstošas mitruma iedarbības. Šīs virsmas ieteicams aizsargāt ar speciāliem līdzekļiem, kas atgrūž mitrumu, granītam un marmoram. Pēc šādu līdzekļu uzklāšanas nepieciešams rūpīgi noslaucīt virsmu ar mīkstu sausu auduma gabaliņu.
• Izstrādājumiem no mākslīgā akmens nepieciešama minimāla kopšana ārējā izskata uzturēšanai. Nav ieteicamas krasas temperatūras svārstības (ledus-vārošs ūdens). Ja izlietnē no mākslīgā akmens izlīst vārošs ūdens, ieteicams ieslēgt aukstu ūdeni. Pannas un kastroļus no plīts vai cepeškrāsns ieteicams novietot uz paliktņiem. Nepakļaujiet izstrādājumus no mākslīgā akmens ilgstošai agresīvu ķīmisku vielu iedarbībai. Ja šādas vielas nokļuvušas uz galda vai izlietnes virsmas, steidzami nomazgājiet to ar lielu daudzumu ūdens un ziepēm. Ieteicams mākslīgā akmens izstrādājumus tīrīt ar sadzīves mazgāšanas līdzekļiem ar mīksta sūkļa palīdzību. Nav pieļaujama metāla sūkļu un abrazīvas daļiņas saturošu mazgāšanas līdzekļu izmantošana. Mākslīgo akmens virsmu nav paredzēts izmantot kā virsmu griešanai, jo tā var sabojāt pulējumu. Tāpēc produktu un dārzeņu griešanai izmantojiet speciālos dēlīšus. Būtisku ārējā izskata bojājumu gadījumā – dziļu skrambu, atlūzu un plaisu – nepieciešams griezties pie speciālistiem remonta veikšanai, bez izstrādājuma demontāžas.
• Mēbelēm no dabīgā koka vai finiera – kas ir skaists jebkura interjera papildinājums, un rada unikālu, dabisku vidi - nepieciešama pienācīga kopšana un ekspluatācijas pamatnoteikumu ievērošana. Kopšanai kategoriski aizliegts izmantot līdzekļus ar abrazīvām īpašībām un acetonu saturošus preparātus. Tie sabojās lakotās un krāsotās virsmas un koka struktūru.
• Virsmas spīdumam, traipu un roku pēdu noņemšanai no pulētām un matētām mēbeļu virsmām var izmantot pulieri. Pirms lietošanas rekomendējam izpētīt lietošanas instrukciju un pārbaudīt sastāva iedarbību uz neliela maz redzama laukuma. Ja nav pieejami speciālie līdzekļi, var izmantot vāju ziepjūdens šķīdumu. Nav ieteicams novietot uz mēbeļu virsmas karstus priekšmetus, vienmēr izmantojiet paliktņus.
• Krāsotu virsmu kopšana tiek veikta ar mitru mīkstu auduma gabaliņu, izmantojot speciālus pulierus. Ja nav pieejami speciālie līdzekļi, var izmantot vāju ziepjūdens šķīdumu. Pēc virsmas noslaucīšanas ar mazgāšanas šķīdumu, nepieciešams uzreiz noslaucīt to ar mīkstu sausu auduma gabaliņu. Jāatceras, ka visas krāsotās virsmas ar laiku var mainīt krāsu, atkarībā no gaismas intensitātes iedarbības uz tām.
• Ekspluatējot un kopjot stikla un keramiskās virsmas nepieciešams sargāt tās no triecieniem. Nav pieļaujama metāla sūkļu un abrazīvas daļiņas saturošu mazgāšanas līdzekļu izmantošana.
• Mēbeles no dabīgās un mākslīgās ādas nepieciešams dažreiz apstrādāt ar speciāliem līdzekļiem, kas nodrošinās labu aizsardzību. Mēbeļu no dabīgās ādas kopšanai ieteicams izmantot atbilstošus mēbeļu tīrīšanas darbus veicošu firmu pakalpojumus, vai izmantot līdzekļus, kas paredzēti ādas mēbeļu vai gobelēna kopšanai. Mākslīgās ādas kopšana tiek veikta ar porolona sūkli vai mīkstu auduma gabaliņu, lietojot vāju ziepjūdens šķīdumu. Traipu likvidēšanai ieteicams lietot speciālos līdzekļus.
• Metāla virsmu (alumīnija, nerūsējošā tērauda vai dažāda pārklājuma metālu) kopšanai nav ieteicams izmantot līdzekļus ar abrazīvām vai korozijas īpašībām, kā arī metāla sūkļus. Pēc tīrīšanas virsmas spīdums, nepieciešamības gadījumā, tiek atjaunots veicot pulēšanu ar mīkstu sausu auduma gabaliņu.
Garantija izbeidzas, ja tiek pārkāpts jebkurš no noteikumu punktiem.
SIA “R.P. Group”
Latvija, Rīga, Tvaikonu iela 5, LV-1007Reģ. Nr. LV40003514469Tel. 29224123